Get Adobe Flash player

chleb i sol 20W naszym kościele w 5 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 zostały poświęcone sól, chleb i wodę na pamiątkę wspomnienia św. Agaty. Po Mszy św. ks. Jan Zając i ks. Piotr Gaj podawali wiernym kawałki chleba, który zanurzając w soli spożywali. Wiele osób zabrało poświęcony chleb do swoich domów.

Starsi ludzie przypominają, że kawałek soli i chleba, wrzucone do ognia chronią domostwa przed pożarem i kataklizmami.
Św. Agata czczona ją jest jako patronka zawodów mających kontakt z ogniem: kominiarzy, ludwisarzy, odlewników, a także jako orędowniczkę w chorobach piersi i opiekunkę karmiących matek. Uważano ją również za wspomożycielkę w czasie pożarów.
Błogosławiony 5-go lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić.
Imię Agata z greckiego dosłownie znaczy „dobra”. Chleb jest pięknym symbolem jej poświęcenia. Jezus nieprzypadkowo podczas Ostatniej Wieczerzy wybrał właśnie chleb jako znak, pod którym chciał pozostać pośród nas…

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.