Get Adobe Flash player

chorzy 08We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, 2019 r. po raz 27. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Tym razem pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.” Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r.

W Dniu Chorego w naszym kościele po Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.15 została odprawiona uroczysta liturgia, połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Ksiądz proboszcz Jan Zając i ks. Piotr Gaj udzielili sakramentu chorych osobom starszym i osobom chorym. Na pamiątkę Dnia Chorego ks. Piotr wręczył każdemu z obecnych pamiątkowy obrazek.

Ksiądz proboszcz Jan Zając powiedział, że sakrament namaszczenia chorych jest to znak sakramentalny zostawiony przez Chrystusa jako narzędzie uświęcenia naszego cierpienia. Przez ten sakrament Chrystus chce nam pokazać, że cierpienie nie musi człowieka niszczyć, może go doskonalić. W ten sposób Chrystus nadał ludzkiemu cierpieniu sens. Oto człowiek cierpiąc, może ubogacać siebie i innych. Najważniejszym celem tego sakramentu jest pomoc potrzebna do wykorzystania czasu cierpienia i zachowania godnej postawy. Cierpienie bowiem jest wielką próbą. W chrześcijańskiej religii cierpienie jest przede wszystkim próbą wiary w prawdę, że Bóg jest Miłością. Właśnie w tym momencie potrzebna jest łaska odkrycia sensu cierpienia.

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.