Get Adobe Flash player

sopocko 16W piątek 15 lutego 2019 r. w 44. rocznicę śmierci bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej obchodziliśmy Jego wspomnienie. O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem ks. Piotra Gaja, ks. Stanisława Wdowiaka i diakona Tomasza z Diecezji Radomskiej z wystawioną relikwią bł. ks. Michała Sopoćki.
Na zakończenie Eucharystii ks. Piotr pobłogosławił wiernych relikwią bł. ks. Sopoćki, którą można było ucałować po Mszy św.

15 lutego to również dzień imienin św. Siostry Faustyny.

1933 r. ks. Sopoćko został spowiednikiem s. Faustyny Kowalskiej. Ks. Michał Sopoćko zmarł w domu Sióstr Misjonarek w Białymstoku przy ul. Poleskiej 15 lutego 1975 r., w dzień wspomnienia świętego Faustyna, patrona siostry Faustyny Kowalskiej. Ciało ks. Michała Sopoćki spoczywa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W dniu 28 września 2008 r. w tym właśnie sanktuarium miała miejsce uroczysta beatyfikacja ks. Michała.

W 2007 roku Watykan zatwierdził cud dokonany za wstawiennictwem ks. Sopoćki.
Do wydarzenia doszło kilkanaście lat temu, już po śmierci duchownego. Jeden z  byłych kleryków seminarium duchownego w Białymstoku, będący najprawdopodobniej w depresji, wypił żrącą substancję. Był o krok od śmierci. Ówczesny rektor uczelni poprosił wszystkich kleryków, by modlili się za wstawiennictwem ks. Sopoćki o uzdrowienie młodego mężczyzny. I zdarzył się cud. Chłopak odzyskał zdrowie. Niedługo później założył rodzinę.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.