Get Adobe Flash player

rekol szkola 10O godz. 10.00 rozpoczęło się spotkanie księdza dr Krzysztofa Ciska z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej klas od IV do VIII. Pomimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli i braku nauki w szkole frekwencja młodzieży na rekolekcjach była duża.
Ksiądz rekolekcjonista rozpoczął spotkanie z młodzieżą od opowieści o pewnym profesorze filozofii , którzy na wykładzie stanął przed swoimi studentami, wziął spory słoik i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili.

Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni z uśmiechem przytaknęli. Następnie profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Ostatni raz zapytał się studentów czy ich zdaniem słój jest pełen. Wszyscy chórem odpowiedzieli, że tak..
W końcu profesor wlał do słoika wodę.
„Teraz” – powiedział profesor, chciałbym byście przyjrzeli się dokładnie temu słojowi. Przedstawia on Wasze życie...
Kamienie – to ważne rzeczy w życiu. Żwir – to inne, mniej ważne rzeczy. Piasek i woda symbolizują rzeczy mało ważne i często bezwartościowe.

Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem lub wodą, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie.
Dlatego jeśli nie włożymy kamieni jako pierwszych, później nie będzie to możliwe..
Tak jest też w życiu..
Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne.
Dlatego ważne jest, by zadać sobie pytanie: co stanowi kamienie w moim życiu? Następnie włożyć je jako pierwsze do słoja i dbać o nie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na inne sprawy.
Rekolekcje wielkopostne to czas zadumy i wyciszenia – powiedział ks. rekolekcjonista. To taki czas w roku, kiedy powinniśmy się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. A Wielki Post to taki czas, kiedy powinniście zadać sobie pytanie – czym wypełniam moje życie. Jakimi kamieniami? Powinniście dbać o kamienie swojego życia. A modlitwa – to taki kamień naszego życia, który należy położyć na początku każdego dnia. Bo modlitwa to rzecz najważniejsza w naszym życiu – nauczał ks. Krzysztof.
Drugi ważny kamień w naszym życiu to uczestnictwo we Mszy św. – w spotkaniu z Panem Bogiem, gdzie poprzez Komunię św. jednoczymy się z Nim. A niedzielna Msza św. to kamień, z którego nie wolno nigdy zrezygnować.
Słowo Boże – to kolejny kamień w naszym życiu. Mamy czas na telewizję, Internet a nie mamy często czasu na czytanie Pisma Świętego. Każdy chrześcijanin powinien mieć przy sobie Pismo Święte, by szukać w nim na co dzień odpowiedzi na swoje pytania.
- Pilnuje swoich kamieni w życiu a będziecie szczęśliwi – powiedział na zakończenie spotkania z młodzieżą ks. dr. Krzysztof Cisek.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.