Get Adobe Flash player

spotkanie 26Mszą św. koncelebrowaną o godz. 7.00 rozpoczęło się 10 maja 2019 roku parafialne rocznicowe spotkanie członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, które w 2016 roku powstało w naszej parafii. Na Mszy św. koncelebrowanej z udziałem ks. Jana Zająca, ks. Piotra Gaja i ks. Stanisława Wdowiaka obecna była siostra Krystyna Kusak ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, pani Antonina Janusz była tarnobrzeska moderatorka, Pani Maria Gawrońska Tarnobrzeska moderatorka, członkowie grup modlitewnych SKC.

Po Eucharystii członkowie stowarzyszenia wraz z moderatorkami kontynuowali spotkanie w domu parafialnym. Siostra Krystyna z Częstochowy omówiła z zebranymi bieżące sprawy stowarzyszenia, udzieliła wskazówek dotyczących modlitewnych spotkań, które w naszej parafii odbywają się w I czwartek miesiąca. Zostawiła członkiniom SKC materiały modlitewne.

Propagatorką kultu Krwi Chrystusa była św. Maria De Mattias.
Maria De Mattias urodziła się 4 lutego 1805 r. w Vallecorsa na pograniczu Państwa Kościelnego. Pochodziła z rodziny o głębokich tradycjach i wierze chrześcijańskiej. W sercu Marii dojrzewała konfrontacja pomiędzy krwią ludzką przelewaną z nienawiści i zemsty, a Krwią Chrystusa, która została przelana z miłości dla zbawienia całego świata. Po przeżyciu głębokiego nawrócenia, w wieku 16-17 lat, zaczęła szukać sensu życia i odczuła potrzebę bezgranicznej miłości wobec każdego człowieka. 4 marca 1834 r., założyła Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Maria gromadziła kobiety i dziewczęta, aby je katechizować, rozkochać w Jezusie i nauczyć żyć po chrześcijańsku. Stała się kaznodziejką pociągającą dzieci i młodzież, dorosłych, ludzi prostych i wykształconych, świeckich i księży. Przemierzała obszary Włoch dzieląc się ewangelią o Jezusie Chrystusie i chlebem. Maria De Mattias zmarła w Rzymie 20 sierpnia 1866 r. Dnia 1 października 1950 r. została beatyfikowana, a 18 maja 2003 r. kanonizowana.
W Polsce siostry Adoratorki Krwi Chrystusa posługują od 1946 r. Pierwszy dom otworzyły w Bolesławcu. Obecnie mają swoje placówki w ośmiu miastach na terenie kraju.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 247 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.