nabozenstwo fatimskie 06We wtorek  13 maja 2014 r. po Mszy św. wieczornej dzieci pierwszokomunijne w swoich uroczystych strojach komunijnych wraz ze swoimi rodzinami i pozostałymi osobami wzięły udział w procesji ulicami naszego osiedla odprawiając nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii odprawiane jest w każdy 13 dzień miesiąca od maja do października.

Nabożeństwo fatimskie nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Każdorazowo odmawia się jedną z czterech jego części.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i  o czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym.
Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.