47 rocz 013W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. w naszym kościele miała miejsce piękna uroczystość 47. rocznicy święceń kapłańskich ks. Stanisława Wdowiaka i jego kursowych kolegów księży. O godz. 11.00 Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski z udziałem z 12 pozostałych księży i ks. proboszcza Jana Zająca swoim śpiewem i grą na organach uświetniała Pani Aneta Surowiec.

We Mszy św. udział wzięli Ks. Bp. Edward Białogłowski – Rzeszów, Ks. Bolesław Burek – Rzepedź, Ks. Władysław Drewniak – Gorzyce, Ks. Kazimierz Gancarz - Korczyna k. Krosna, Ks. Jan Jagodziński Bieliny k. Ulanowa, Ks. Marian Karbowski - Przemyśl, Ks. Marian Kondysar – Trześń, ks. Jan Kutyna - Krosno – Polanka, Ks. Jan Mromliński - Dębno k. Leżańska, Ks. Stanisław Orzechowski - Długie k. Sanoka, Ks. Jan Rydzik - Boguchwała, Ks. Andrzej Skiba - Sanok, Ks. Stanisław Wdowiak – Tarnobrzeg, Ks. Mieczysław Wolanin - Nowa Dęba.
Nieobecni byli Ks. Władysław Drewniak – Gorzyce (pobyt w szpitalu) i ks. Józef Świerczek - Krosno (pobyt w hospicjum).

Księża obchodzący 47 rocznicę święceń kapłańskich modlili się m.in. za swoich rodziców, rodziny i za duszę zmarłych 13 kolegów księży kursowych, w tym ks. prałata Michała Józefczyka.

Po Mszy św. przedstawicielka parafian Pani Stanisława Ciba podziękowała księdzu biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu i pozostałym księżom za przyjazd do naszej świątyni, życzyła wszelkiej pomyślności, darów Ducha Świętego a nade wszystko opieki Matki Bożej i zdrowia. Ksiądz biskup i pozostali księża otrzymali białe róże.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Pani Bożena Kapuściak również pogratulowała księżom pięknej rocznicy święceń, życzyła wszelkiej pomyślności i podarowała księżom prezenty w postaci pięknych albumów. Dodatkowo nasz ks. Senior Stanisław Wdowiak otrzymał o księdza proboszcza Jana i grupy przyjaciół okolicznościową statuetkę z podobizną Jubilata Stanisława.
Następnie księża Jubilaci udali się pod tablicę pamiątkową śp. ks. prałata Michała Józefczyka – kolegi kursowego - umieszczoną na ścianie pod chórem by tam pomodlić się w ciszy i skupieniu.

Po Mszy św. księża - koledzy kursowi ks. Seniora Stanisława udali się do domu parafialnego na poczęstunek a następnie na grób ks. prałata Michała Józefczyka w Sobowie.