Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

dozynki 61W naszym kościele, w czwartek 15 sierpnia 2019 roku na Mszy św. dożynkowej o godz. 11.30 podziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa rozpoczęła się od przywitania przed kościołem przez księży posługujących w naszej świątyni przedstawicieli Osiedla Podłęże i Dzików, którzy przybyli z wieńcem i koszem dożynkowym.
W trakcie Mszy św. ks. proboszcz Jan poświęcił przyniesione do kościoła kwiaty i zioła, owoce i warzywa – plony ziemi.

Ks. proboszcz Jan Zając w kazaniu mówił o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny jako jednym z dogmatów dotyczących Maryi (jest ich łącznie cztery): dogmacie, który mówi, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia ciało i dusza Maryi zostały wzięte do nieba. Dogmat o wniebowzięciu NMP jest jedną z rzeczy, które odróżniają katolicyzm od prawosławia.
Po zakończeniu Mszy św. Lasowiacy zaśpiewali pieśń dożynkową, po której barwny korowód dożynkowy procesyjnie przeszedł wokół kościoła.

15 sierpnia w Kościele katolickim przypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. Święto 15 sierpnia obchodzone jest tylko w kościele katolickim na pamiątkę tego, że Maryja po zakończeniu ziemskiego żywota miała zostać wzięta do nieba, razem z ciałem i duszą.

Święto 15 sierpnia jest także świętem państwowym. To święto Wojska Polskiego, które obchodzimy od 1992 roku. Zostało ono ustanowione, by upamiętnić zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej stoczonej w dniach 12–15 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wydarzenia te zadecydowały o zachowaniu przez Polskę niepodległości oraz udaremniły plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Bitwę tę nazywa się często „Cudem nad Wisłą".

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.