Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

szkola 13Tegoroczne wakacje – wyjątkowo długie – dobiegły końca. Po dwóch miesiącach wolnego, uczniowie wracają do szkolnych ławek.

W dniu 2 września 2019 roku o godz. 8.00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy administra-cyjni Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie zgromadzili się w naszym kościele na Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny 2019/2020.

Ksiądz proboszcz Jan Zając witając zebranych na początku Eucharystii powiedział, że chociaż uczniowie bardziej cieszą się z zakończenia roku szkolnego, to również dzisiaj cieszą się z powrotu do swoich szkół, a tym samym do swoich kolegów i przyjaciół. A wakacyjne przeżycia, nowe przyjaźnie, odkryte urocze miejsca, to wszystko zostaje w pamięci.

Nowy rok szkolny jest wspólnym wyzwaniem i zadaniem - powiedział ks. Jan - a zarazem piękną drogą do osobistego rozwoju, nowej wiedzy i osobistej satysfakcji. Dzisiaj naszą modlitwą pragniemy w sposób szczególny towarzyszyć dzieciom i młodzieży oraz rodzicom, nauczycielom i katechetom na progu nowego roku szkolnego.

W swojej homilii ks. proboszcz Jan życzył uczniom i nauczycielom, aby czas spędzony w szkole i poznana tam wiedza, zobowiązywały do pięknego, wspaniałego i odpowiedzialnego życia. Życzył równocześnie uczniom by dni spędzone w szkole były pełne zaciekawienia i odkrywania, jak piękna jest ziemia, jak wspaniali mogą być ludzie, jak niezwykła jest nasza polska historia i jak nad tym wszystkim jest Pan Bóg, który nas kocha i z miłości do nas zesłał swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.