staszow 34W sobotę 5 października 2019 r. o godz. 9.00 członkowie Kół Żywego Różańca wraz z ks. proboszczem Janem Zającem wyjechali do Staszowa na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty w sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymów przywitał proboszcz parafii i kustosz sanktuarium ks. Szczepan Janas.

Po nim konferencję na temat „Maryja Niewiasta Eucharystii” wygłosił ks. Leon Siwecki. Po konferencji ulicami miasta Staszowa przeszła procesja różańcowa do kościoła pw. św. Bartłomieja. Uczestnicy Diecezjalnej Pielgrzymki odmawiali podczas procesji różaniec.
W mżącym deszczu na placu przy kościele została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z kapłanami, którzy w swoich parafiach sprawują opiekę duchową nad wspólnotami różańcowymi. Homilię wygłosił ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Różańcowych wskazując na modlitwę różańcowa jako tarczę i obronę przeciwko złu.