wspomn 15Wspomnienie św. Jana Pawła II w naszej Diecezji sandomierskiej było obchodzone w piątek w dniu 25 października 2019 r. zamiast we wtorek 22 października, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
W piątek 25 października na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 ks. proboszcz Jan Zając pobłogosławił wiernych relikwiami św. Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy św. oddano cześć św. Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie Jego relikwii.

Kościół katolicki na całym świecie wspomina 22 października w liturgii św. Jana Pawła II. 16 października 1978 r. wybrany na papieża, przyjął imię Jana Pawła II. Jako gorliwy pasterz otaczał szczególną troską przede wszystkim rodziny, młodzież i ludzi chorych. Odbył liczne podróże apostolskie do najdalszych zakątków świata. Zmarły 2 kwietnia 2005 r. pierwszy w dziejach papież - Polak jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 r. papież - senior Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go pierwszy Biskup Rzymu z Argentyny i Ameryki Łacińskiej – Franciszek.