Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

chor 05Jak co roku w listopadzie przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączy się ze wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, także patronki chórzystów i organistów. Z tej okazji w dniu 22 listopada 2019 r. o godz. 18.00 została odprawiona Msza święta z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków Chóru Parafialnego, Pana Organisty i ich rodzin oraz o błogosławieństwo Boże w działalności artystycznej Chóru.

Swoje umiejętności chórzyści doskonalą podczas systematycznych cotygodniowych prób pod kierunkiem Pani Wiktorii Dąbrowskiej. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii Mszy świętej. Członkami chóru są wyłącznie amatorzy - osoby pracujące zawodowo lub będące na emeryturze. Początki istnienia chóru charakteryzowały się zmianami w składzie grupy, by na obecnym etapie, ustabilizować się i okrzepnąć. Wraz z upływem czasu i niegasnącą determinacją utwory wybierane i wykonywane przez chór są coraz ambitniejsze. Godne podkreślenia jest to, iż członkowie chóru poświęcają swój czas mimo rozlicznych codziennych obowiązków rodzinnych i zawodowych.
Ksiądz proboszcz Jan Zając, który wraz z ks. Piotrem Gajem i ks. Stanisławem Wdowiakiem odprawiali Mszę św. przekazał wszystkim Paniom Chórzystkom i Panu Organistom życzenia zdrowia, pięknych głosów, długich lat pięknego wykonywania pieśni, dających satysfakcję i radość. Życzył aby śpiew napełniał Ich serca spokojem i nigdy nie gasnącym entuzjazmem, a także zwykłej, codziennej wdzięczności za Ich pracę i włożony trud i troskę o piękno liturgii.

 

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.