Get Adobe Flash player

AK 35Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego w patronalne święto Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ i Liturgicznej Służby Ołtarza po każdej Mszy św. następowało odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Na Mszy św. o godz. 10.00 członkowie Patronalnego Oddziału Akcji Katolickiej uroczyście obchodzili swoje święto. Ks. proboszcz Jan na początku Mszy św. powiedział, że w tej Eucharystii szczególnie będziemy modlić się za nasze stowarzyszenia, byśmy mogli jak najlepiej, jak najowocniej służyć Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Ksiądz Piotr Gaj w homilii powiedział, że uroczystość Chrystusa Króla jest dla nas okazją do tego, aby dziękować za wszystkich, którzy uczynili Chrystusa osobą najważniejszą w swoim życiu.
- Dzisiaj do tego dziękczynienia dołączamy modlitwę o siłę potrzebną Akcji Katolickiej i Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ do tego, aby być świadkiem Chrystusa, aby być wzorem, przykładem tego, że można Chrystusa uczynić kimś najważniejszym.
- Kim dla ciebie jest Jezus Chrystus? - zapytał zebranych ks. Piotr w swojej homilii. Dzisiejsza liturgia mówi o Kościele, że to Chrystus jest głową ciała, Kościoła. I to dzisiaj prosimy Pana Boga o moc świadectwa dla każdego, aby każdy z nas bardzo spokojnie, ale odważnie słowem, życiem, i apostolstwem wspólnotowym mówił: Jezus Chrystus jest dla mnie - mówił ks. Piotr.
Na zakończenie Mszy św. Pani Prezes Bożena Kapuściak odczytała Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.