Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

roraty19 08Roraty, które w tym roku rozpoczęły się 3 grudnia i trwają już kilka dni związane są ściśle z adwentem. W naszym kościele Msza św. roratnia odbywa się o godzinie 18.00. Charakterystycznym elementem rorat są kolorowe lampiony, które nawiązują do przypowieści o pannach, które oczekiwały przyjścia Jezusa właśnie z zapalonymi lampami.

Postacią tegorocznych rorat jest kard. Stefan Wyszyński, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy adwentowych spotkań roratnich poznają jego osobę i życie.
Pierwszego dnia rorat dzieci otrzymały planszę, a w kolejnych dniach otrzymują obrazki nawiązujące do tematu przewodniego.
Od poniedziałku do soboty na zakończenie Mszy św. roratniej losowane jest jedno serduszko spośród wielu przyniesionych przez dzieci. Dziecko, którego serduszko zostało wylosowane zabiera ze sobą figurkę Matki Bożej do domu by wspólnie z rodziną pomodlić się przed jej wizerunkiem.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 454 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.