medaliki 17Kolejnym wydarzeniem w trakcie przygotowania dzieci do I Komunii św. był obrzęd poświęcenia i wręczenia medalików. W niedzielę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przed błogosła-wieństwem końcowym na Mszy św. o godz. 10.00 ks. proboszcz Jan Zając poprosił dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. by z rodzicami stanęły na środku kościoła.

Następnie poświęcił medaliki i dzieci, które będą je nosiły oraz ich rodziców. Potem poprosił rodziców o włożenie medalików swoim dzieciom. Spowodowało to lekkie zamieszania w kościele, ale bardzo wymownym był sam znak włożenia medalików przez rodziców, odpowiedzialnych za wychowanie religijne swoich dzieci. Medalik z wizerunkiem Maryi jest bowiem tarczą w walce ze złem,  przypomina nam o ciągłej obecności Maryi w naszym życiu i jest świadectwem naszej czci i miłości ku Matce Bożej.