Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

maluj 05Konsekracja kościoła to historyczne wydarzenie w życiu każdej wspólnoty parafialnej. Takiej radości 15 lutego 2020 r. doświadczymy w naszym kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystej konsekracji dokona J.E. ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.
Ostatnie dni przed konsekracją kościoła wypełnione są trudem i pracą. Ksiądz proboszcz Jan Zając dokonuje ostatnich „pociągnięć farbą” przed tak wielkim wydarzeniem. A prace nad odświeżeniem ścian i sufitu kościoła rozpoczęte tydzień wcześniej nabrały rozmachu w poniedziałek 27 stycznia.

Najważniejszym momentem tej wielkiej celebracji jest przeżycie spotkania z Bogiem. Dlatego oprócz przygotowania budynku kościoła, potrzeba abyśmy umieli w tym dniu ochoczo wyznać naszą wiarę, otworzyć szeroko serca na działanie łaski Bożej. W tym dniu wszyscy powinniśmy zbliżyć się do Chrystusa w Komunii świętej. W tej sposób ślad objawienia się Boga będzie znaczący a budynek naszego kościoła będzie promieniował siłą i nadzieją, które płyną z Serca Jezusowego.

Nasz kościół jest zbudowany z cegieł ale fundamentem kościoła są ludzie. Jeśli zabraknie ludzi w tym kościele, zabraknie tych, którzy się modlą, to i ta budowla straci swój właściwy sens. Kościół jest po to, aby tu zanosiła się modlitwa.

Konsekracja nada budynkowi kościoła charakter świętości, domu modlitw i przeznaczy go wyłącznie do służby Bożej i do sprawowania kultu religijnego.
Stąd tak wielka troska i starania ks. proboszcza Jana Zająca by nasz kościół był jak najlepiej przygotowany na tak wielkie wydarzenie.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.