jubileusz02

W niedzielę 8 czerwca 2014 r. obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej 50. rocznicę święceń kapłańskich ks. Seniora Zbigniewa Towarka. O godz. 11.30 została odprawiona koncelebrowana uroczysta Msza św., której przewodniczył Jubilat. Ksiądz proboszcz Jan modlił się w czasie eucharystii w intencji Jubilata.

Słowo Boże do zebranych skierował dziekan dekanatu Tarnobrzeg Północ ks. dziekan Stanisław Bar. Podkreślił w nim rolę Ducha Świętego w życiu każdego człowieka, ale także wielką miłość Jezusa do człowieka, który zapowiadając  uczniom swoje odejście zapewnia, że nie pozostawi ich samych. Podkreślił, że Duch Święty został dany każdemu z nas. Dzięki darom Ducha Świętego  stajemy się zdolni do pogłębiania swojej wiary. Ksiądz dziekan w krótkich słowach nakreślił drogę życiową Jubilata, wymienił parafie, w których ks. Zbigniew Towarek sprawował posługę kapłańską.

Na koniec homilii ks. dziekan podziękował Jubilatowi za lata posługi kapłańskiej życząc m.in. zdrowia i opieki Matki Bożej. Po eucharystii przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 9, Zarządów Osiedli Dzików i Podłęże, przedstawiciele parafii w Zakrzowie, oraz wspólnot parafialnych działających przy parafii i osoby prywatne złożyli na ręce Jubilata piękne kwiaty i życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Wspólnie z chórem parafialnym, który uświetnił eucharystię swoim udziałem, obecni na mszy św. zaśpiewali serdeczne „Życzymy, życzymy…”. Na zakończenie Eucharystii ksiądz Senior podziękował za życzenia i wspólną modlitwę.

Jubileusz 50-ciu lat kapłaństwa, z których 8 lat przypada na posługę w naszej wspólnocie, był okazją do dziękczynienia Bogu, ale Jubileusz był także okazją, by wypowiedzieć słowa Bóg zapłać Jubilatowi.