Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

legion 16W niedzielę 2 lutego 2020 roku w święto Ofiarowania Pańskiego nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej w naszym kościele po ponad trzymiesięcznej formacji, została zatwierdzona wspólnota Legion Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej. Nowe prezydium liczy czterech członków czynnych oraz cztery osoby wspierające i będzie przynależeć do kurii Tarnobrzeg.

Na uroczystość przybyli legioniści z 13 parafii ze swoimi proporcami i sztandarami. Wspólne świętowanie o godz. 11.00 rozpoczął różaniec, wstępne modlitwy legionowe i zawiązanie wspólnoty. Po nich została odprawiona Msza św., która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu wspólnoty i powitania przez siostrę Kazimierzę Malinowską - prezydent komicjom Tarnobrzeg wszystkich obecnych na Eucharystii, legionistów przybyłych z innych parafii oraz członków nowej wspólnoty. W trakcie Mszy św. nowi legioniści złożyli przyrzeczenie, zostali pobłogosławieni przez ks. proboszcza Jana Zająca. Członkowie Legionu Maryi zadbali o uroczystą oprawę Mszy świętej – czytania, modlitwa wiernych, ofiarowanie darów, których symbolikę omówiła prezydent Marta Wilk.

Na zakończenie Mszy św. pani prezydent Kazimiera Malinowska podziękowała ks. proboszczowi Janowi i ks. Stanisławowi za odprawioną Mszę św., za przychylność, pomoc i wsparcie podczas zawiązywania się wspólnoty. Natomiast pani Marta Wilk prezydent naszego legionowego prezydium dziękując ks. proboszczowi Janowi Zającowi za wszelkie dobro okazane podczas trzymiesięcznej formacji Legionu Maryi przekazała w Jego ręce „Margaretkę”.

Istotą Apostolatu „Margaretka” jest codzienna modlitwa w intencji imiennie wskazanych kapłanów przez konkretne osoby. „Margaretkę” tworzy 7 osób, w ten sposób każdego dnia ktoś modli się za kapłana wokół, którego powstaje grupa modlitewna. Każda z osób modli się indywidualnie, tam gdzie przebywa. Nie ma obowiązku zbierania się na wspólną modlitwę. Ważne jest to aby w każdym dniu kapłan był objęty modlitwą. I właśnie ks. proboszcz Jan otrzymał „Margaretkę” od parafialnego Legionu Maryi.

Na koniec były zostały wykonane wspólne zdjęcia, po których legioniści oraz zaproszeni goście udali się do sali parafialnej na agapę. Wspólnie spędzony czas w radosnej, miłej i prawdziwie rodzinnej atmosferze, kolędowanie, serdeczne rozmowy, podczas których legioniści mieli możliwość wymiany poglądów, doświadczeń, a także nawiązania nowych znajomości był dla nich czasem błogosławionym.

Wszystkim Legionistom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i patronów, aby odważnie szli za Jezusem wspierani orędownictwem Maryi, która pokazuje, że moc Boga może nieustannie zwyciężać w człowieku.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.