We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół obchodzi 28. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji starszych i chorych oraz zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy.

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Chorego jest werset z Ewangelii wg św. Mateusza "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię".

Papież Franciszek podkreśla w swym orędziu na ten dzień, że w szczególny sposób wśród owych, "utrudzonych i obciążonych" są chorzy i cierpiący i to właśnie oni "przyciągają wzrok i serce Jezusa".