Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

chorzy 03We wtorek, 11 lutego 2020 r. we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy 28. Światowy Dzień Chorego. O  godz. 18.00 została odprawiona Msza święta w intencji osób starszych i chorych. Modlitwą objęliśmy wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym. Ksiądz proboszcz Jan Zając wraz z ks. Piotrem Gajem udzielili osobom starszym i chorym sakramentu Namaszczenia Chorych. Na koniec przed obrazem św. Józefa została odmówiona nowenna do św. Józefa.

 „Życie ma być przyjmowane, chronione, szanowane i trzeba mu służyć od jego zaistnienia aż do śmierci: domagają się tego zarówno rozum, jak i wiara w Boga, autora życia” – napisał papież. Lekarzom przypomniał, że: „wasze działanie niech będzie stale nakierowane na godność i życie człowieka, bez jakiejkolwiek zgody na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.