chorzy 03We wtorek, 11 lutego 2020 r. we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodziliśmy 28. Światowy Dzień Chorego. O  godz. 18.00 została odprawiona Msza święta w intencji osób starszych i chorych. Modlitwą objęliśmy wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym. Ksiądz proboszcz Jan Zając wraz z ks. Piotrem Gajem udzielili osobom starszym i chorym sakramentu Namaszczenia Chorych. Na koniec przed obrazem św. Józefa została odmówiona nowenna do św. Józefa.

„Życie ma być przyjmowane, chronione, szanowane i trzeba mu służyć od jego zaistnienia aż do śmierci: domagają się tego zarówno rozum, jak i wiara w Boga, autora życia” – napisał papież. Lekarzom przypomniał, że: „wasze działanie niech będzie stale nakierowane na godność i życie człowieka, bez jakiejkolwiek zgody na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”.