Get Adobe Flash player

popielec 07W Środę Popielcową rozpoczął się święty czas Wielkiego Postu i 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Tego dnia obowiązywał post ścisły (ilościowy i jakościowy), do zachowania postnego byli zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia.

Na każdej Mszy św. po homilii, na której księża dziękowali za kolejny dar Wielkiego Postu i prosili o przeżycie tego świętego czasu w duchu chrześcijańskim oraz o podjęcie abstynencji od alkoholu następowało błogosławieństwo popiołu i posypywanie głów popiołem na znak pokuty.
Niech Wielki Post staje się dla nas czasem autentycznego nawrócenia i jeszcze silniejszego przylgnięcia do Chrystusa.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.