Get Adobe Flash player

droga 09Jednym ze specjalnych nabożeństw, które ściśle związane jest z Wielkim Postem jest Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30, począwszy od pierwszego piątku po Środzie Popielcowej. W 2020 roku Droga Krzyżowa rozpoczęła się 28 lutego i odbywać się będzie do 3 kwietnia ponieważ Wielki Post kończy się Wielkim Czwartkiem 9 kwietnia).

W tradycji katolickiej zapisanych jest 14 stacji Drogi Krzyżowej. Przy każdej stacji Drogi Krzyżowej klękamy się i po słowach kapłana „Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie”, odpowiadamy „Żeś przez Krzyż i Mękę Swoją świat odkupić raczył”.
Podczas przechodzenia z jednej stacji do kolejnej śpiewamy pieśń – „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”.
Droga Krzyżowa to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, które polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej służy pogłębieniu duchowej refleksji oraz przygotowaniu na czas zmartwychwstania Chrystusa.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.