marsz 53W pierwszy piątek Wielkiego Postu 28 lutego 2020 roku ulicami Tarnobrzega przeszła gwiaździsta Droga Krzyżowa.
Z tarnobrzeskich parafii po wieczornych Mszach św. – z naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 - wierni wyruszyli, by przemierzając ulice miasta i rozważając stacje męki Pańskiej - spotkać się, jak każdego roku, przy figurze Serca Pana Jezusa na osiedlu Serbinów. Tam przepraszaliśmy Boga za grzechy płynące z nałogów, zwłaszcza alkoholizmu i zawierzyliśmy mieszkańców naszego miasta na czas Wielkiego Postu Najświętszemu Sercu Bożemu.

Prosiliśmy o łaskę przebaczenia i nawrócenia dla wszystkich ulegających alkoholizmowi, a dla osób cierpiących z jego powodu - o otuchę i siły.
Na koniec Drogi Krzyżowej zakończonej odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, wszyscy kapłani obecni pod figurą Bożego Serca udzielili zgromadzonym błogosławieństwa na dobre przeżycie Wielkiego Postu, na ten wielkopostny czas odnoszenia zwycięstwa nad grzechem.