Get Adobe Flash player

organyW tym tygodniu rozpoczęły się prace nad organami dla naszego kościoła. W środę został ustawiony prospekt organowy – frontowa elewacja zewnętrznej obudowy organów. Prospekt organowy usytuowany został na balkonie chóru, naprzeciwko ołtarza głównego i w przyszłości stanowić będzie szczególny architektoniczny element wystroju wnętrza naszego kościoła.

Prospekt organowy, który jest indywidualnie projektowany dla naszego kościoła cechuje się pięknym zdobnictwem. Jest tak projektowany by wizualnie oddawał piękno i harmonię sztuki sakralnej i organowy kunszt, a obecność organów w świątyni akcentowało nie tylko ich monumentalne brzmienie, ale również ich wygląd, który będzie harmonizował z wnętrzem.
Prospekt zostanie zdemontowany w przyszłym tygodniu po dokonaniu obmiarów i obliczeń, by można było pracować dalej nad budową organów w pracowni Wykonawcy.

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.