V Rajd papieski02W sobotę 14 czerwca kilkunastoosobowa grupa z naszej parafii wzięła udział w V Sandomierskim Rajdzie Papieskim „Rowerem z Ojcem Świętym”. W rajdzie udział wzięło – jak podano na stronie Diecezji Sandomierskiej – blisko osiemset osób. Na czele rajdu stanął biskup Krzysztof Nitkiewicz. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody na stracie rajdu stawiły się wszystkie zgłoszone przez parafię osoby. Od startu rajdu z Rynku sandomierskiego aż do pierwszego postoju w miejscowości Jankowice towarzyszył nam delikatny deszczyk.

Trasa trzydziestokilometrowego rajdu z Sandomierza do Karwowa nie należała do łatwych. Co prawda widoki urokliwe, deszczyk niezbyt dokuczliwy tylko po co te wzniesienia… Na szczęście pogoda znacznie się poprawiła w drugiej części rajdu i na zakończenie rajdu w Karwowie święciło piękne słońce. Po drodze zatrzymaliśmy się na dwa razy na odpoczynek w miejscowościach Jankowice i Malice, gdzie byliśmy bardzo gościnnie podejmowani przez parafian. W Karwowie przy źródełku bł. Wincentego Kadłubka nastąpiło podsumowanie rajdu i wręczenie okolicznościowych upominków i nagród.
W trakcie trwania całego rajdu byliśmy pilotowani przez patrole policyjne i mieliśmy zapewnioną opiekę medyczną i serwis techniczny.