Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wielki czwartek 1W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa - Kościół rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Wspominaliśmy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dniem krzyża był Wielki Piątek a Sobota to oczekiwanie. Kulminacja, czyli Niedziela Zmartwychwstania, jest największym świętem w tradycji chrześcijańskiej.

W naszym kościele w Triduum Paschalne, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane są w godzinach podanych na stronie internetowej naszej parafii jednakże z udziałem nie więcej niż 5 osób.
Tegoroczne Triduum Paschalne, jakże jest zupełnie inne. Z powodu rygorów i ograniczeń sanitarnych, Wielki Tydzień i kończące go Triduum Paschalne większość wiernych przeżywa bez obecności na mszach świętych, liturgiach i nabożeństwach sprawowanych w kościołach.
Uczestniczymy we Mszach świętych on-line, które są transmitowane m.in. w telewizji i Internecie. Włączamy się duchowo w modlitwę Kościoła w naszych domach rozważając mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
Transmisje nigdy nie zastąpią realnego sprawowania sakramentów. W tych dniach jednak są dla większości z nas jedynym dostępnym sposobem duchowego łączenia się i tworzenia wspólnoty modlącego się Kościoła. Dlatego starajmy się wzbudzać w sobie pragnienie i tęsknotę za realnym spotkaniem z Chrystusem.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.