Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Maryja zawierzeniePrzez miesiąc maj będziemy przygotowywać się do zawierzenia Matce Bożej oraz oddanie się w niewolę miłości Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Niech to będzie okres wewnętrznego i zewnętrznego wyciszenia się oraz ufnej modlitwy do Maryi.

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort był teologiem i księdzem urodzonym w 1673 roku w Bretanii. W jego dziełach możemy odnaleźć treści przepełnione miłością do Matki Kościoła, uczące szczerego ofiarowania się Jezusowi przez Jej ręce.

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny tłumaczy i rozjaśnia powody, dla których warto pokochać Ją i wiernie służyć przez całe życie. Św. Ludwik poucza, że pobożność Maryjna, którą proponuje spotka się z krytyką i niedowiarstwem, ale zapewnia, że jest to słuszna droga: „…należy wnioskować, że skoro Najświętsza Dziewica była dla Boga konieczna,(…) to tym bardziej jest konieczna dla ludzi, by mogli osiągnąć swój cel ostateczny.

Św. Ludwik w swoich rozważaniach przybliża obraz Maryi pokazując Ją jako matkę troszcząca się o swe ukochane dzieci.

Traktat odmienia życie ludzi przez bardzo bliski kontakt z Maryja, a Jej obecność małymi kroczkami wypełnia codzienność pięknem i miłością.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.