Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

majowkaPomimo trwającej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa miesiąc maj nadal jest najpiękniejszym miesiącem w roku. Bo tym miesiącu przyroda budzi się z zimowego snu do życia. Maj to miesiąc świeżych kwiatów i głośnego śpiewu ptaków. Wszystko w nim wiosenne, umajone, pachnące, czyste. I w ten właśnie wiosenny miesiąc w naszym kościele oddając cześć Matce Bożej w Pierwszy Piątek miesiąca – 1 maja 2020 r. o godz. 17.30 odprawione zostało pierwsze nabożeństwo majowe.

Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu odśpiewana została Litania Loretańska, antyfona Pod Twoją obronę, następnie rozpoczęliśmy pierwszy dzień przygotowywać się do zawierzenia Matce Bożej nas, nasze rodziny i parafię. Na koniec nabożeństwa majowego ks. Piotr Gaj pobłogosławił czcicieli Matki Bożej Najświętszym Sakramentem.

Od dzisiaj codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
Matka Boża od dawien dawna postrzegana była jako skuteczna pośredniczka pomiędzy ludźmi, a jej Synem – Jezusem Chrystusem. To pośrednictwo zapowiada wesele w Kanie Galilejskiej, gdzie widząc smutek i bezradność gospodarza wesela Maryja wstawia się za nim u Jezusa, a on jej nie odmawia, mimo że jak mówi „jeszcze nie nadeszła Jego godzina”. Ukrzyżowany Chrystus czyni ją z kolei Matką każdego człowieka słowami „oto Matka twoja”.
Świadectwa dawane przez świętych, historia Kościoła, który nieustannie przyzywa jej opieki, czy nasze osobiste doświadczenia, potwierdzają jej żywą obecność i wiele błogosławieństw, które wyprasza u Jezusa. Zapewnia o tym chociażby św. Bernard w swojej pięknej modlitwie:
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą miłością ożywiony, do Ciebie
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.
O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.
Nabożeństwa majowe są więc dla nas wszystkich okazją, by przez modlitwę, wyśpiewywane pieśni i cichą osobistą rozmowę, zawierzyć Matce Bożej własne sprawy, ukazać zawikłane problemy, złożyć u jej stóp każdą troskę i potrzebę.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.