Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

zawierzenieDnia 1 maja 2020 r. zaczęliśmy 30-dniowe przygotowania do oddania się w niewolę Jezusowi przez Maryję według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 17:30 po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej ks. Piotr Gaj wprowadził nas w nabożeństwo do Matki Bożej, gdzie pierwsze dni tego okresu to czas oderwania się od ducha tego świata, by móc bardziej zrozumieć ducha Chrystusa i przez to zbliżyć się do Jezusa. Kolejne dni będą czasem poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi.

W XVIII wieku św. Ludwik Maria Grignion de Montfort napisał „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, w którym opisał, jak powinno wyglądać nasze nabożeństwo do Matki Bożej, jak powinniśmy Ją godnie czcić, by przyniosło to korzyść naszej duszy. Istotą tego nabożeństwa jest całkowite zawierzenie się Maryi, tak, aby przez Nią całkowicie należeć do Jezusa. Oddajemy Niepokalanej wszystko – nasze ciało i duszę, dobra zewnętrzne i wewnętrzne, zasługi wynikające z dobrego postępowania i pokuty, cnoty i dobre uczynki. Oddajemy wszystko bezinteresownie, niczego w zamian się nie spodziewając. Jest to oddanie się Maryi w niewolę – niewolę miłości.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.