Boże Ciało-2014Procesja w uroczystość Bożego Ciała przeszła ulicami naszego osiedla.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana w naszym kościele rozpoczęła się o godz. 9.00. Głównym punktem uroczystości była procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Podczas procesji zatrzymywaliśmy się przed czterema ołtarzami. Liczba ta związana jest z czterema ewangelistami, którzy na swój sposób, mówią o tajemnicy Eucharystii. Przy każdym ołtarzu  odśpiewana była Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Boże Ciało jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki, a uczestnictwo w procesji to nasza publiczna manifestacja wiary. Procesje Bożego Ciała są radośnie przeżywane w każdej parafii. Dlatego, cieszy fakt,że w procesji Bożego Ciała w naszej parafii co roku bierze udział tak wiele osób.