Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

majKolejna rocznica fatimskich objawień 13 maja 2020 roku, przypadła na czas ograniczeń liczebności wiernych w kościele w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Najpierw o godz. 17.30 zostało odprawione nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej, podczas którego została odśpiewana Litania Loretańska oraz modlitwa Pod Twoją Obronę. Po majówce trzynasty dzień przygotowywaliśmy się do oddania w niewolę Jezusowi przez Maryję według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Następnie odmówiona została nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej została odprawiona koncelebrowana Msza św. Na zakończenie modlitewnego spotkania 13 dnia miesiąca maja, w 20-tą rocznicę beatyfikacji Fatimskich Pastuszków zostało odprawione nabożeństwo fatimskie, nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie i obejmujące wspólne odmawianie jednej części Różańca, które jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.
Wezwania Matki Bożej do modlitwy to przede wszystkim wezwania do odmawiania Różańca, który staje się drogą prowadzącą do Boga. Poprzez stanie przy Sercu Maryi nabożeństwo fatimskie uczy codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.