Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

papiez mszaNa dzień 18 maja 2020 roku przypadła 100. rocznica urodzin i 22. rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu.
Z tej okazji w poniedziałek 18 maja 2020 r. o godzinie 9.00 została odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II największego Polaka.

Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. proboszcz Jan Zając poprosił Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Panią Ewę Lipińską-Mikrut o zabranie głosu. Pani dyrektor przywitała Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Dariusza Bożka, Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pana Jana Dziubińskiego, Panią Bożenę Kapuściak – zastępcę przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega, kierownika hospicjum o. Pio w Tarnobrzegu panią Marię Walczynę, nauczycieli, uczniów, pracowników administracyjnych szkoły. Podziękowała za przybycie na uroczystość z okazji tych jubileuszy, które są obchodzone w inny sposób niż dotychczas.
W trakcie Mszy św. Słowo Boże wygłosił ks. prałat Jan Biedroń – proboszcz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie. W swoim kazaniu mówił: ”…W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. Święty Jan Paweł II głosił Ewangelię na całym świecie. Odwiedził 132 kraje i około 900 miejscowości. Jego nauczanie jest wciąż aktualne. Warto do niego sięgać, także poprzez internet i media społecznościowe – mówił ks. Jan Biedroń.
- Polacy i Polska stanowili bardzo ważną część życia św. Jana Pawła II, który mówił, że: „Sprawy mojej Ojczyzny zawsze były i są mi bardzo bliskie. Wszystko, co przeżywa mój naród, wszystko to głęboko noszę w sercu. Dobro Ojczyzny uważam za moje dobro”. Polska była krajem, który Ojciec Święty odwiedzał najczęściej – odbył do Ojczyzny dziewięć pielgrzymek.
Na koniec ks. Jan Biedroń poprosił by za przyczyną Jan Pawła II prosić Boga o potrzebne łaski. Prosić za naszą Ojczyznę, Europę i cały świat. Modlić się o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za lekarzy, służbę medyczną i tych wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa.
Ks. Jan Biedroń wręczył pani Dyrektor okolicznościowy medalion z Janem Pawłem II i stwierdził, że może by w naszej osiedlowej szkole zbierać pamiątki związane z naszym Rodakiem Papieżem.
Po zakończeniu Mszy św. wszyscy pozostali w kościele by na telebimie obejrzeć obrazki namalowane przez dzieci z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II.
Następnie uczestnicy modlitewnego spotkania udali się na teren Szkoły Podstawowej Nr 9 pod pomnik Papieża by tam złożyć kwiaty. Ks. Jan Biedroń podziękował wszystkim za udział w uroczystości pomimo trwającej pandemii. Na zakończenie wystąpił prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek i Pani Dyrektor Ewa Lipińska-Mikrut. Pod pomnikiem zaśpiewano „Barkę”.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.