Z okazji zbliżającej się rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, od 10 lat jest organizowany Sandomierski Rajd Papieski.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i wytyczne władz sanitarnych tegoroczny rajd papieski, odbędzie się w innej formie. Nie będzie jednego peletonu, który startował z sandomierskiego Rynku i zmierzał do ustalonej mety, zapraszamy aby rowerzyści indywidualnie odwiedzali miejsca związane z wizytą Jana Pawła II w Sandomierzu.

Start – 13 czerwca o godzinie 9.00 – z różnych miejsc (parafie, domy rodzinne).

Trasa – obejmuje kościoły, pomniki i place związane z papieżem Janem Pawłem II.
Samborzec (kościół parafialny) [1] – miejsce urodzenia i chrztu bł. ks. Antoniego Rewery i bł. ks. Władysława Miegonia kanonizowanych przez papieża Polaka.
Wielowieś (lądowisko) [2] – miejsce lądowania Jana Pawła II – podczas wizyty w Sandomierzu.
Błonia Sandomierskie [3] – miejsce papieskiej Mszy św. 12 czerwca 1999 r.
Kościół św. Józefa w Sandomierzu [4], gdzie w podziemiach znajduje się ciało Teresy Izabeli Morsztynówny, o której będąc w Sandomierzu wspomniał w kazaniu Ojciec Święty.
Podsumowanie rajdu – Indywidualnie na dziedzińcu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Na mecie na uczestników rajdu będzie czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom, który jest biletem wstępu do Muzeum Diecezjalnego, w celu obejrzenia wystawy.
Szczegóły trasy i organizacji na stronie diecezji sandomierskiej.