rajdOd 11 lat, dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu, organizowany jest rajd rowerowy nazywany papieskim. Ze względu na wymogi sanitarne, tegoroczny rajd papieski odbył się w innej formie. Tym razem uczestnicy wyruszyli ze swoich domów w różnym czasie, udając się do miejsc związanych z pobytem św. Jana Pawła II w naszej diecezji.
Z naszej parafii w sobotę 13 czerwca o godz. 9.00 wyruszyliśmy w kilkuosobowej grupie pielgrzymów rowerowych w kierunku Sandomierza, zatrzymując się po drodze w kaplicy św. Jacka w Sielcu, w kościele pw. Św. Gertrudy i Św. Michała Archanioła w Wielowsi oraz na lądowisku papieskim w Wielowsi.

Przejeżdżając most na Wiśle udaliśmy się na błonia pod pomnik Papieża, na miejsce w którym w 1999 roku Papież Jan Paweł II odprawił Mszę. Św. W Sandomierzu pojechaliśmy najpierw do kościoła św. Jakuba, następnie przez wąwóz Piszczele i park udaliśmy się do kościoła św. Józefa a po nim do kościoła seminaryjnego św. Michała Archanioła w Wyższym Seminarium Duchownym, w którym z racji Jubileuszu 200-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. można uzyskać odpust zupełny. Po krótkiej modlitwie udaliśmy się na miejsce zakończenia XI Rajdu Papieskiego na dziedziniec Kurii Diecezjalnej gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Na zakończenie rajdu udaliśmy się do Domu Długosza do Muzeum Diecezjalnego gdzie w 7 salach obejrzeliśmy ekspozycję stałą a w podziemiach Domu Długosza obejrzeliśmy nową wystawę zatytułowaną „Nie samym chlebem…”
A potem to już tylko zostało nam wsiąść na rowery i wrócić do naszego kościoła na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia co niniejszym uczyniliśmy.