imieniny 16W poniedziałek 29 czerwca w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła na Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się w intencji naszego księdza wikariusza Piotra Gaja z okazji jego imienin. Na zakończenie modlitewnego spotkania przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryi, Oazy i wspólnot parafialnych złożyli Solenizantowi ks. Piotrowi Gajowi najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia i długiej posługi kapłańskiej w naszej parafii.

Do życzeń dołączyli się ks. proboszcz Jan Zając i ks. Senior Stanisław Wdowiak. Ksiądz Piotr podziękował wszystkim za życzenia, za życzliwość i serdeczność z jaką spotyka się w codziennej pracy w naszej parafii. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewali Solenizantowi tradycyjne „Życzymy, życzymy…”

A życzenia składane księdzu Piotrowi były piękne z serca płynące:

Czcigodny Księże Piotrze, dzisiejszy Solenizancie!

... Dzisiejsza Eucharystia jest nie tylko dla Ciebie, ale i dla nas zgromadzonych w tej świątyni wielką ucztą i wielkim dziękczynieniem za Twoją posługę kapłańską w parafii na Dzikowie, za Twój trud i radość, za doświadczenia i zmagania i wszelkie dobro, które przez Twoje ręce i Słowo trafia do serc i umysłów nas parafian.

Życzymy abyś wspólnie z ks. proboszczem Janem Zającem i czcigodnym księdzem Stanisławem Wdowiakiem nadal budował prawdziwą łączność między wiernymi naszej parafii, wzmacniał katolicką tożsamość i duchową jedność świadczonych posług, a także abyś nadal pozostał przyjacielem każdej Rodziny tutejszej parafii.

Niech wszystkie Dary Ducha Świętego dziś spoczywają na Tobie, abyś swoją posługą na Ziemi Dzikowskiej sięgnął szczęścia w blaskach nieba.

Żyj 100 lat albo dłużej, swoim słowem zmieniaj serca. Niech Ci będzie Bóg Miłością, a Maryja wspomożeniem. Szczęść Boże!