Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

ikona 073 lipca 2020 r. na Mszy św. o godz. 18.00 obecni byli Rycerze Kolumba, którzy przybyli do naszego kościoła po Ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Od 27 czerwca 2020 r. trwała modlitwa przed obrazem w intencji prześladowanych chrześcijan.
Peregrynacji Ikony Matki Bożej Wspomożycielka Prześladowanych Chrześcijan towarzyszyła okolicznościowa wystawa banerowa ukazująca ogrom prześladowań, którym poddawani są wyznawcy Chrystusa na całym świecie.

Nasi bracia giną za wiarę, tak jak kiedyś w Rzymie ginęli pierwsi chrześcijanie. Pomóżmy im! Dajmy odpór złu! I pamiętajmy – żeby nasza modlitwa nie była tylko modlitwą warg, ona musi poruszać nasze serca i z tych serc płynąć.
Ten wizerunek, który wędruje po całym świecie skupia wyznawców Jezusa Chrystusa po to, aby być głosem tych, o których świat zapomniał, którzy cierpią i płaczą, którzy są dumni, że są wyznawcami Jezusa Chrystusa. Wspomóżmy Ich naszą modlitwą i darem serca.
Po Mszy św. księża z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Rycerze Kolumba i parafianie uklęknęli przed Obrazem, a ks. proboszcz Jan Zając powierzył całą naszą parafię, wszystkich obecnych w kościele Matce Bożej Wspomożycielce Prześladowanych Chrześcijan. Następnie procesyjnie Ikona niesiona przez Rycerzy Kolumba w asyście księży i Liturgicznej Służby Ołtarza została odprowadzona na zewnątrz kościoła. Tam księża ucałowali wizerunek Matki Bożej i powrócili do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu a Rycerze Kolumba odjechali z Ikoną.

Matko Boża Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan, którą gościliśmy w naszej parafii, w tym pięknym wizerunku, przyjmij naszą modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan na całym świecie.
Wstawiaj się za nami wszystkimi u Jezusa i umacniaj naszą wiarę a w szczególności wiarę naszych braci.
Wyproś u Syna, aby łaska Twoich nawiedzin w parafii, przynosiła owoce miłości, pokoju, jedności w naszych rodzinach i w każdym z nas.
Matko Boża Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan, módl się za nami.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.