oktawa bozego cialaW czwartek 26 czerwca 2014 r., dzień przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała przez osiem dni po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy św. wieczornej (o ile pogoda sprzyjała) wokół naszego Kościoła odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególny, kiedy publicznie wyznajemy naszą wiarę.

Ostatniego dnia oktawy, w czwartek po Mszy św. wieczornej i uroczystej procesji Eucharystycznej wokół kościoła, ksiądz proboszcz Jan poświęcił przyniesione do świątyni wianki z kwiatów i ziół, które są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. W czasie święcenia wianków i ziół modliliśmy się aby Bóg swoją opieką otoczył pola, działki, ogrody, łąki, lasy, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
Zakończenie oktawy Bożego Ciała jest także dniem, w  którym błogosławi się małe dzieci i kobiety w stanie błogosławionym. Mimo iż był to dzień powszedni i zapowiadała się pogoda deszczowa to w kościele było sporo naszych najmłodszych parafian. Ks. proboszcz Jan, ks. Mirosław i ks. Senior pobłogosławili małe dzieci i matki w stanie błogosławionym zgromadzone w kościele. Na koniec obrzędu błogosławieństwa wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, którym częstowali ministranci.