Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

pielgrzymkaW dniu 4 sierpnia 2020 r. o godz. 8.30 w bazylice katedralnej w Sandomierzu została odprawiona Msza św. rozpoczynająca wspólne pielgrzymowanie, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz, koncelebrowali ją kapłani, którzy towarzyszą pielgrzymom na szlaku. O godz. 9.40 bezpośrednio po Mszy św. wyruszyła XXXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Hasłem, który towarzyszy pątnikom są słowa „Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący.”

Tradycyjnie, do granic miasta odprowadził pielgrzymujących ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz. W pierwszy dzień pielgrzymi początkowo w lekkim deszczu pokonali trasę z Sandomierza do Łoniowa. Pierwszy dzień został zakończony wspólnym Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w kościele parafialnym w Łoniowie.

Podczas kolejnych dni będą pielgrzymowały grupy:

5 sierpnia – grupa św. Urszuli – Stalowa Wola
6 sierpnia – grupa św. Jadwigi – Stalowa Wola
7 sierpnia – grupa z Janowa Lubelskiego
8 sierpnia – grupa św. Michała – Stalowa Wola
9 sierpnia – grupa św. Floriana – Stalowa Wola
10 sierpnia – grupa św. Barbary –  Stalowa Wola
11 sierpnia – grupa bł. Wincentego  – Stalowa Wola
12 sierpnia – grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pielgrzymka zakończy się w sanktuarium na Jasnej Górze 12 sierpnia Mszą św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie bp Krzysztof Nitkiewicz.

Podczas trwania pielgrzymi w parafiach i sanktuariach diecezji będą odbywały się spotkania w ramach „Duchowego Pielgrzymowania” podczas których wierni będą łączyli się duchowo z pielgrzymami pokonującymi dany odcinek trasy na Jasną Górę.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.