Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

pielgrzymka 2020W poniedziałek 10 sierpnia 2020 r. o godz. 5.00 grupa św. Barbary z Tarnobrzega – po wcześniejszym zbadaniu temperatury ciała wszystkim uczestnikom wyruszyła trzema autokarami do Szczekocin pielgrzymując do Matki Bożej na Jasną Górę. Hasłem XXXVII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę są słowa „OTOCZ MACIERZYŃSKĄ MIŁOŚCIĄ KOŚCIÓŁ PIELGRZYMUJĄCY” zaczerpnięte z prefacji mszalnej, gdyż w tegorocznym pielgrzymowaniu pragnęliśmy pochylić się nad tajemnicą Eucharystii, a Maryję uczynić tą, która nas nauczy życia z Chrystusem w swoim sercu.

Po godz. 8.00 pielgrzymując na Jasną Górę wyruszyliśmy w całej grupie ze Szczekocin do Dąbrowna zatrzymując się 4 razy na odpoczynek i pokonując łącznie 25 km. Na trzecim postoju w Lelowie została odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem wszystkich księży, kleryków i diakonów, którzy wspólnie z nami podjęli trud pielgrzymowania. Do Dąbrowna dotarliśmy przed godz. 18.00 i tam nastąpiło formalne zakończenie naszego etapu XXXVII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę.

Szło nas ponad 100 osób w tym wiele rodzin i rodziny z małymi dziećmi – najmłodsza Zosia miała 7 miesięcy. Nasza trasa nie miała barier architektonicznych, ponieważ szliśmy cały czas asfaltem, a taka trasa służy rodzinom idącym z dziećmi na wózkach. Z naszej parafii pielgrzymowało kilkanaście osób z księdzem proboszczem Janem Zającem. Słońce towarzyszyło nam cały dzień oświetlając nam drogę, rozgrzewając i przegrzewając, a cień drzew był dla nas miejscem wyglądanym, wyczekiwanym i ulubionym. Ale każdy pielgrzymi trud był warty tej chwili, kiedy stanęliśmy przed wizerunkiem Matki Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu by w cichym skupieniu powierzyć Jej nasze sprawy, dziękować za otrzymane łaski oraz prosić o dalszą opiekę.

O godz. 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, na którym obecny był metropolita częstochowski abp Wacław Depo. O godz. 22.00 udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.

Piechurom z Ostrowca przypada w tej pielgrzymkowej sztafecie ostatni etap 12 sierpnia z Olsztyna do Częstochowy. Będą uczestniczyć we Mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej jako reprezentanci całej diecezji.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.