Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

legion

XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Legionu Maryi odbyła się 11 i 12 września 2020 r. na Jasnej Górze. W dwudniowym spotkaniu udział wzięli kierownicy duchowi poszczególnych grup i wyższych rad LM w Polsce, członkowie aktywni i pomocniczy wspólnoty z całego kraju, oraz sympatycy i zaproszeni goście. Coroczna pielgrzymka na Jasną Górę przybywa w okolicach daty powstania Legiony Maryi na świecie (7 września 1921 roku). Tegorocznym tematem przewodnim Pielgrzymki Legionu Maryi był „Kardynał Stefan Wyszyński”.

Również Legioniści z naszej parafii z prezydent Martą Wilk na czele udali się na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Byli na Apelu Jasnogórskim i wsłuchiwali się w słowa J.E. Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego, odpowiedzialnego za Legion Maryi w Polsce. O godz. 24:00 uczestniczyli w uroczystej Pasterce koncelebrowanej przez kierowników duchowych Legionu Maryi. Następnego dnia 12-tego września 2020 r. Legioniści o godz. 9:00 zgromadzili się pod Sztandarami Maryi na Wałach Jasnogórskich i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w sobotę, 12 września o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem bpa Romana Marcinkowskiego, opiekuna Legionu Maryi z ramienia Episkopatu Polski, biskupa pomocniczego seniora diec. płockiej. Eucharystię koncelebrował ks. Janusz Węgrzecki, ogólnopolski kierownik duchowy Legionu Maryi. Pielgrzymi tradycyjnie zgromadzili się na placu ze sztandarami i proporcami z wizerunkiem Matki Bożej.
Nawiązując do tematu pielgrzymki i w związku z beatyfikacją sługi bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która planowana jest na przyszły rok, bp Roman Marcinkowski homilię poświęcił rysowi jego maryjnego życia i posługi.

Na zakończenie Eucharystii ks. Janusz Węgrzecki - Krajowy Kierownik Legionu Maryi odczytał telegram wystosowany w imieniu pielgrzymów do papieża Franciszka i podziękował wszystkim za wspólną modlitwę.
Na zakończenie dorocznych legionowych uroczystości został odśpiewany Hymn Legionu Maryi. Szczęśliwi, radośni, pełni zapału i gorliwości apostolskiej na kolejny rok, z nowymi siłami duchowymi, nasi parafialni Legioniści powrócili do swoich domów.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.