pielgrz na swiety krzyz10W upalną niedzielę 6 lipca 2014 r. grupa około 50 pielgrzymów z naszej parafii udała się na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin na Święty Krzyż. Organizatorem pielgrzymki był nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową od kościoła w Nowej Słupi. O godz. 11.00 w Bazylice młodzież z sekcji teatralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury wystawiła przejmujący spektakl pt. „Kocham Cię życie”.

Z trzydziestominutowym opóźnieniem spowodowanym przedłużonym spektaklem odprawiona została koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu ks. dr Jana Biedronia. Na początku Mszy św. wszystkich pielgrzymów przywitał o. Zygfryd Wiecha OMI – przełożony klasztoru na Świętym Krzyżu.
Diecezjalna pielgrzymka została połączona z dorocznym odpustem ku czci Krwi Przenajdroższej Chrystusa. Po Eucharystii udaliśmy się w procesji do Golgoty Nienarodzonych gdzie po modlitwie ks. Rektor udzielił błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
Po godzinnym czasie wolnym poświęconym na modlitwę, zwiedzanie bazyliki, spacer lub posiłek udaliśmy się w drogę powrotną do Tarnobrzega.