Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

intronizacja 01Dzisiejsza niedziela 22 listopada 2020 r., która jest ostatnią niedzielą kończącą rok liturgiczny jest również patronalnym świętem Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 8.30 została odprawiona Msza św. w intencji członków Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ działającej w naszej parafii. Członkowie Wspólnoty czynnie uczestniczyli we Mszy św. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odnowiony został Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Niewątpliwie inspiracją do podjęcia Dzieła Intronizacji dla kilkunastu osób, które działają we wspólnocie, było świadectwo życia krakowskiej pielęgniarki, Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Od dzieciństwa wyróżniała się ona pobożnością. Cicha, pokorna, poświęciła się pracy na oddziale skórno-wenerycznym, gdzie z heroicznym poświęceniem usługiwała zarażonym ludziom, najczęściej z marginesu społecznego, znieważającym Boga słowem i życiem. Było to dla bogobojnej Rozalii dodatkowym cierpieniem, które ofiarowała Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy.

Członkowie wspólnoty podejmują modlitwę przed Najświętszym Sakramentem jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin, parafii i tych, co jeszcze przepraszać nie potrafią, prosząc o Intronizację NSPJ w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i świecie oraz polecając Bogu wszystkie ważne i aktualne sprawy Kościoła i Narodu.

Członkowie Wspólnoty gromadzą się w każdy poniedziałek o godz. 17.00 na adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, by wielbić Boga, składać Mu dziękczynienie oraz wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy swoje, rodzin, parafii i Ojczyzny.

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza wszystkich chętnych, którzy pragną wynagradzać Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszych rodzin, grup, parafii, społeczności, Polski przez cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Zaprasza wszystkich, którzy pragną odwzajemniać Jezusowi Jego miłość przez własne życie i życie w stanie łaski uświęcającej.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.