Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

akcja 06W dniu 22 listopada 2020 r. przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - patronalne święto Akcji Katolickiej. Tego dnia cała społeczność Akcji Katolickiej w sposób szczególny wypowiada słowa odnowienia i uznania, że Jezus Chrystus Król Wszechświata jest naszym królem.

Zawołanie „Króluj nam, Chryste, zawsze i wszędzie” głośno brzmiało w naszym kościele w niedzielę podczas każdej Mszy św. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

A o godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i wygłosił homilię ksiądz proboszcz Jan Zając w koncelebrze z księżmi posługującymi w naszym kościele – księdzem Piotrem Gajem i księdzem Stanisławem Wdowiakiem w intencji członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Funkcja lektorów oraz procesja z darami przypadły członkom Akcji Katolickiej. Modlono się powierzając Chrystusowi Królowi Wszechświata Kościół, jego Pasterzy, Ojczyznę i członków Akcji Katolickiej oraz Jej zmarłych członków.

Na zakończenie Mszy św. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającego przy naszej parafii odnowili Akt Intronizacji Chrystusa Króla mówiąc:

W imię Boga wszechmogącego, w Trójcy Świętej Jedynego, my, członkowie Akcji Katolickiej w Uroczystość Króla Wszechświata, nasze patronalne święto, z natchnienia Ducha Świętego, składamy dziękczynienie Bogu najwyższemu, a także naszym rodzicom i wszystkim tym, którzy nas wychowali w wierze chrześcijańskiej i tę wiarę przez wieki w naszym narodzie i naszej diecezji zachowali, w łączności z Pasterzem Diecezji i hierarchią Kościoła powszechnego, pragniemy oddać się całkowicie pod panowanie Jezusowi Chrystusowi i ogłosić Go naszym najwyższym Królem i Panem w życiu osobistym i społecznym.

W dniu dzisiejszym, my członkowie Akcji Katolickiej, uroczyście wyznajemy i ogłaszamy, że Panem Zbawicielem naszych rodzin i każdego z nas jest Jezus Chrystus, Król Chwały. Nasz  jedyny Zbawiciel i Nauczyciel, którego panowaniu nie będzie końca! Cześć Mu oddadzą wszyscy władcy ziemi a wszystkie narody będą Mu służyły. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie. W tego Jezusa Chrystusa wierzymy, z taką wiarą chcemy żyć w naszych rodzinach, szkołach, w urzędach, w zakładach pracy, w naszych parafiach. W tej wierze chcemy wytrwać aż do śmierci i przekazać ją następnym pokoleniom. Amen.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.