poswiecenie pojazdow02W piątek 25 lipca 2014 r. w Kościele obchodziliśmy wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców. W naszym kościele odbyło się tradycyjne święcenie pojazdów mechanicznych.
Ksiądz Mirosław, który sprawował w tym dniu Mszę św. wieczorną powiedział m.in., że o św. Krzysztofie warto pamiętać podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławił pojazdy mechaniczne i wspólnie z wiernymi modlił się o roztropne ich wykorzystywanie. Prosił, aby ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku, ale za każdym razem kiedy wsiadamy do pojazdu abyśmy polecili się opiece św. Krzysztofa i wykonali znak krzyża.

Modlitwa kierowcy
Boże, daj pewną rękę i bystre oko,
abym na drogach nikomu nie wyrządził krzywdy.
Nie pozwól dawco życia,
abym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa,
a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku.  Amen.