Get Adobe Flash player

oktawa 21W czwartek 10 czerwca 2021 r. zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 została odprawiona Msza św., a po niej procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, podczas której parafianie wraz z kapłanami prosili Boga, aby otaczał swoją opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

Po ostatniej procesji Oktawy Bożego Ciała kapłani uroczyście błogosławili wszystkie dzieci, które wytrwale gromadziły się w czasie Oktawy Bożego Ciała na procesji sypiąc kwiaty i zawierzyli Je opiece Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Księża przewidzieli także słodki poczęstunek dla dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach w czasie oktawy.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.