Get Adobe Flash player

tydzien 24Komunia Święta to wielkie święto dla dziecka, całej rodziny i parafii. W niedzielę 13 czerwca ponad 40 dzieci w naszej parafii pierwszy raz przyjęło do swojego serca Pana Jezusa pod postacią Eucharystii, czyli białego okrągłego płatka, który w czasie uroczystej Mszy świętej został uświęcony i zamienił się w ciało Chrystusa, tak jak podczas Ostatniej Wieczerzy.

Po niedzieli, w której dzieci przyjęły sakrament rozpoczął się Biały Tydzień dla dzieci. Dzieci pierwszokomunijne w ciągu siedmiu kolejnych dni po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będą przychodzić codziennie na Mszę świętą. Uroczystości te noszą nazwę białego tygodnia, ponieważ przez ten czas dzieci przychodzą do kościoła ubrane w stroje komunijne.

W poniedziałek 15 czerwca ks. proboszcz Jan Zając po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym poświęcił prezenty religijne, które dzieci otrzymały na okoliczność I Komunii św. i pamiątkowe obrazki. Dzieci po otrzymaniu obrazków klasami ustawiły się do zdjęć grupowych.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.