pojazdy 22 W niedzielę, 25 lipca, po każdej Mszy św. mało miejsce błogosławieństwo pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców.
W przypadku pojazdów mówimy o błogosławieniu, a nie o poświęceniu, chociaż w języku potocznym te dwa czasowniki stały się właściwie synonimami.

Przez poświęcenie rozumiemy przeznaczenie do kultu Bożego. Można poświęcić na przykład ołtarz w kościele, krzyż lub jakiś inny znak naszej wiary. Natomiast rzeczy przeznaczone do użytku codziennego możemy błogosławić, jeżeli jest to przyjęte w tradycji chrześcijańskiej.
Wielu Parafian, jak i Gości przybyło ze swoimi pojazdami by je pobłogosławić, aby dobrze i bezpiecznie Im służyły, dowożąc nas zawsze do celu.