sierpien 10Matka Najświętsza wybrała 13. dzień miesiąca jako najbardziej poświęcony Jej, dlatego prosiła, aby w tym dniu gromadzono się w kościołach na modlitwie różańcowej.
W naszym kościele po Mszy św. wieczornej, 13 sierpnia 2021 r. miała miejsce procesja fatimska. W trakcie przemarszu maryjnego ulicami osiedla Dzików niesiona była figura Matki Bożej i odmawiany był różaniec.

Nabożeństwo Fatimskie, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym.
Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Nikt nie wie, ile łask modlący się ludzie uzyskali za Jej pośrednictwem. Ona jest nam Matką na trudne czasy.