Get Adobe Flash player

legion pielgrzymkaW dniach 10-11 września 2021 roku odbyła się XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę pod hasłem „Św. Józef nasz patron, jego droga i posłannictwo”. W pielgrzymce uczestniczyło prezydium Legionu Maryi Matki Bożej Róży Duchownej działające przy naszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, pod przewodnictwem duchowym ks. Jana Zająca.

Naszą modlitwę na Jasnej Górze rozpoczęliśmy w dniu 10 września 2021 r. od Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00, którą poprowadził ks. biskup Roman Marcinkowski – opiekun Legionu Maryi delegowany z ramienia Episkopatu Polski. Po modlitwie została poświęcona pamiątkowa tablica z brązu, która została ofiarowana Matce Bożej jako wotum z okazji 100-lecia Legionu Maryi na świecie. Główną sentencją oprócz emblematów legionowych jest napis – legionowe motto przewodnie - „Jesteśmy całkowicie Twoi, nasza Królowo, nasza Matko i wszystko co posiadamy jest Twoje.”

Po Apelu Jasnogórskim jak co roku Legion Maryi prowadził nocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu w tym roku pod hasłem „Św. Józef nasz patron, jego droga i posłannictwo”. Komicjum Legionu Maryi Tarnobrzeg prowadziło nocne czuwanie od godz.22.45 do 23.45, które zakończone zostało pasterką koncelebrowaną przez kierowników duchowych Legionu Maryi pod przewodnictwem ks. Józefa Sarzyńskiego opiekuna duchowego Komicjum Legionu Maryi w Lublinie. Po pasterce kolejne Komicja Legionu Maryi czuwały w Kaplicy Cudownego Obrazu do godz. 03.30.

W sobotę 11 września 2021 r. modlitwę rozpoczęliśmy drogą krzyżową na wałach Klasztoru Jasnogórskiego – prowadzoną przez Legion Maryi z Radzynia Podlaskiego. O godz. 11.00 na Szczycie Jasnej Góry została odprawiona uroczysta Msza święta, poprzedzona modlitwami legionowymi, które prowadził ks. Rafał Cudziło opiekun duchowy Komicjum Tarnobrzeg. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię JE ks. arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo w asyście JE ks. bp. Romana Marcinkowskiego – od 24 lat Opiekuna Legionu Maryi w Polsce, ks. dr Janusza Węgorzeckiego – kierownika duchowego Legionu Maryi z ramienia Episkopatu Polski iks. Rafała Cudziło - diecezjalnego opiekuna duchowego Legionu Maryi oraz 65 kierowników duchowych prezydiów Legionu Maryi wraz z naszym opiekunem ks. Janem Zającem.

Mszę świętą na Szczycie Jasnej Góry w 100-lecie Legionu Maryi przeżywało tysiące legionistów, którzy liczne przybyli do swojej Matki niosąc jej wizerunki na legionowych sztandarach. Uroczystości na Jasnej Górze zakończyły się uroczystym odśpiewaniem - z podniesionymi sztandarami - Hymnu Legionowego.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.