dzien skupienia skcW sobotę 25 września 2021 r. o godz. 10.00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu odbył się Rejonowy Dzień Skupienia Stowarzyszeń i Wspólnot Krwi Chrystusa. Na dniu skupienia obecni byli członkowie kilku grup Stowarzyszenia Krwi Chrystusa działającego przy naszej parafii, członkowie grup Stowarzyszenia Krwi Chrystusa z Tarnobrzega i kilku parafii z terenu naszej diecezji. Z Częstochowy przyjechała Siostra Krystyna Kusak – rejonowa moderatorka SKC. Obecna była również była moderatorka tarnobrzeska SKC Pani Antonina Janusz.

Dzień Skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu, odmówieniem Koronki do Najświętszej Krwi Chrystusa i dwoma konferencjami. Na jednej z konferencji siostra Krystyna Kusak ASC wspomniała o założycielce Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w 1834 roku w Acuto koło Rzymu św. Marii De Mattias (1805- 1866). Omówiła bieżące sprawy Stowarzyszenia, zaprezentowała przywiezione książki i zaprosiła na pielgrzymkę.
O godz. 12.00 została odprawiona Msza św. Dzień Skupienia zakończył się wspólną agapą.